АТЛЕТИКО ОТСТЪПИ НА СЕВИЛЯ В ДЕРБИТО

Понеделник, 05 Април 2021 15:37

Атлетико (Мадрид) допусна нова грешна стъпка – лидерът в Ла Лига загуби с 0:1 визитата на Севиля в дербито от 29-ия кръг. Домакините доминираха от самото начало на срещата на “Рамон Санчес Писхуан”, като получиха и дузпа за нарушение в наказателното поле на Саул Нигес срещу Иван Ракитич. Лукас Окампос направи пропуск от бялата точка, а Ян Облак спаси наказателен удар във втори пореден мач на “дюшекчиите”.
Въпреки че след почивката изравни играта, тимът на Диего Симеоне така и не стигна до гол. Единственото попадение в срещата падна в 70-ата минута, когато Хесус Навас проби отдясно и почти от аутлинията центрира към Маркос Акуня, който с глава прати топката в мрежата. Аржентинският ляв защитник отбеляза първия си гол в Ла Лига, който донесе и първи успех на андалусийци срещу Атлетико в шампионата от 4 и половина години насам.
Столичани имаха шанс да изравнят почти веднага, но от чиста позиция Марио Ермосо стреля високо над вратата. В добавеното време пък вратарят Боно спаси удар отблизо на Анхел Кореа. Така Атлетико записа трета загуба от началото на сезона, като остава на върха с 66 точки. Севиля пък направи важна крачка към гарантиране на квотата от Шампионската лига, като с актив от 58 има цели 12 точки аванс пред 5-ия Бетис.