РАСИСТКИ СКАНДАЛ ПОМРАЧИ МАЧА КАДИС - ВАЛЕНСИЯ

Понеделник, 05 Април 2021 15:36

Расистки скандал помрачи срещата между Кадис и Валенсия, спечелена от домакините с 2:1. Мачът беше спрян след 29 минути заради обида, отправена от футболиста на андалусийци Хуан Кала към защитника на гостите Муктар Диакаби. След сблъсък при центриране Кала се обърна към Диакаби, а френският бранител на “Лос Че” реагира бурно на думите му. На всичко отгоре футболистът на Валенсия получи жълт картон от съдията Давид Медие Хименес. Диакаби се опита да му обясни защо е побеснял, като съдържанието на думите на Кала стана ясно от протокола на мача. Играчът на Кадис е нарекъл №12 от Валенсия с нецензурна дума, към която е добавен и цветът на кожата.
След като не беше удовлетворен от решението на рефера, Диакаби напусна терена, а съотборниците му го последваха в знак на солидарност. След близо 20-минутни преговори срещата на “Рамон де Каранса” беше подновена, но Муктар Диакаби отказа да излезе, а на негово място се появи Уго Гиямон.
Иначе именно виновникът за ситуацията откри резултата в 14-ата минута, когато след центриране на Фали Хименес топката се отклони в тялото на Даниел Вас, а Хуан Кала използва неразбирателството между вратаря Доменек и защитника Габриел Паулиста и с глава я прати в мрежата. Валенсия изравни само 5 минути по-късно, когато Гонсало Гедеш изведе Кевин Гамейро, а французинът преодоля вратаря Ледесма.
Кала беше заменен на полувремето от Маркос Мауро и именно той донесе успеха на домакините. Аржентинският защитник отбеляза в 88-ата минута след центриране отдясно на друга резерва – Иван Алехо. С тази победа Кадис се изкачи на 13-та позиция с 32 т., като има само една по-малко от Валенсия. Отборът на Хави Грасия остава 12-ти, след като записа четвърта поредна загуба на чужд терен.