РЕАЛ (МАДРИД) Е ШАМПИОН НА ИСПАНИЯ ЗА 34-И ПЪТ

Петък, 17 Юли 2020 14:15

Реал Мадрид спечели своята 34-та титла на Испания. „Кралският клуб“ си осигури шампионския приз кръг преди края на първенството, след като победи Виляреал с 2:1 у дома, на „Алфредо ди Стефано“. Така след тригодишна пауза, Реал Мадрид отново е „Кралят“ на Ла Лига. Последният шампионски трофей във витрината им е от сезон 2016/2017, когато наставник отново бе Зинедин Зидан. В 29-ата минута Виляреал сбърка при изнасянето на топката, а Лука Модрич напредна и пусна вдясно за Бензема. Нападателят я „мушна“ хладнокръвно между краката на Асенхо и даде аванс на своя тим. В 73-тата тимът на Зинедин Зидан получи дузпа, след като Рамос нахлу към наказателното поле на съперника и бе спънат точно на границата на наказателното поле. След консултация с ВАР дали нарушението е било в или извън наказателното поле, главният съдия показа бялата точка. Зад топката застана Серхио Рамос, който прецени да "чукне" встрани за Бензема. Нападателят вкара, но реферът видя, че той е влязъл в наказателното поле предварително и отмени гола, който французинът вкара. След нова консултация с ВАР дузпата бе пребита. Зад топката този път застана Бензема, който я прати в долния десен ъгъл на Асенхо за 2:0. Виляреал намали резултата в 83-тата минута чрез гол с глава на Висенте Ибора. До края на двубоя Тибо Куртоа се отчете с няколко страхотни спасявания, които лишиха отбора на жълтата подводница от изравнително попадение. В заключителните секунди гол на Марко Асенсио беше отменен заради игра с ръка на Бензема. Така след победа с 2:1 над Виляреал, Реал Мадрид е новият шампион на Испания!

16:30
Новини
16:30
Тенис: Top Seed Open presented by Bluegrass Orthopaedics, Лексингтън - четвъртфинал (WTA International - повторение)