АЛАВЕС ПРЕКЪСНА СЕРИЯТА СИ БЕЗ ПОБЕДА

Вторник, 12 Февруари 2019 12:34

Алавес победи с 2:0 като домакин Леванте в последен мач от 23-я кръг на Ла Лига. Играчите на Абелардо започнаха по-силно мача и още в 16-та минута бяха близо до това да открият резултата, но изстрел с глава на Джонатан Кайери срещна гредата. Седем по-късно натискът на „баските“ даде резултат. Виктор Лагуардия се възползва от добро центриране от корнер на Джони Родригес и от близо не остави шансове на стража на гостите. В 36-та синьо-белите бяха много близо до ново попадение, след като вратаря на Леванте Айтор Фернандес за малко не подари топката в краката на Джонатан Кайери. През втората част Алавес продължи да бъде по-активният отбор на терена. След час игра новото попълнение на тима от „Мендисороса“ Такаши Инуи пропусна много изгодна ситуация за гол. Домакините все пак успяха да отбележат второ попадение в добавеното време на мача, когато Джони Родригес се възползва от грешка в защитата на гостите. След тази победата Алавес прекрати серията си от 4 мача без победа и излезе на 6-то място с 35 точки, докато Леванте остави с 27 пункта на 14-та позиция.

19:00
Новини
12:30
Пряко: Тенис: TEP BNP Paribas Istanbul Cup, Истанбул - четвъртфинали (WTA International)