РЕАЛ И АТЛЕТИКО С ПОБЕДИ В ЛА ЛИГА

Понеделник, 16 Април 2018 13:03

Шампионът Реал Мадрид победи като гост последния в класирането Малага с 2:1 в последната среща от 32-ия кръг на първенството на Испания. Зинедин Зидан остави Кристиано Роналдо, Гарет Бейл, Лука Модрич и Рафаел Варан извън групата за мача. Резултата откри Иско в 29-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар. В 63-ата той изработи и втория гол за мадридския тим, асистирайки на Каземиро, който не сгреши отблизо на празна врата. В последните секунди на двубоя Малага върна едно поадение чрез Диего Ролан. Реал Мадрид заема трето място в класирането с 67 точки, след като постигна 20-а победа за сезона. Отборът изостава на четири точки от втория Атлетико Мадрид. Лидер е Барселона с 82 точки. Малага остава на последната позиция в подреждането със 17 точки.
Вторият в Ла лига Атлетико Мадрид победи Леванте с 3:0, с което си гарантира участие в Шампионската лига за следващия сезон. Успехът е седми пореден у дома за Атлетико и с него тимът остава втори в таблицата на 11 точки след лидера Барселона. Анхел Корея откри резултата в полза на Атлетико в 33-а минута, а веднага след почивката Антоан Гризман покачи на 2:0 след пас на Шиме Върсалко. Крайното 3:0 оформи резервата Фернандо Торес в 77-а минута. Попадението е под номер 100 за Торес в Ла Лига, като той е едва петият играч на Атлетико с подобно постижение.

06:30
Историята с... Божидар Димитров - предаване за история (повторение от 15.04.2017г.)
06:00
Тенис: VTB Kremlin Cup, Москва - финал (WTA Premier - повторение)
04:30
Тенис: Intrum Stockholm Open, Стокхолм - четвъртфинали (ATP WORLD TOUR 250 - повторение)