СТИЙВ ДЖОНСЪН СПЕЧЕЛИ АМЕРИКАНСКОТО ДЕРБИ С ИСНЪР В ОУКЛАНД

Четвъртък, 12 Януари 2017 10:47

Стийв Джонсън се класира на четвъртфинал в Оуклънд след успех с 6:3, 5:7, 7:6 над Джон Иснър в американското дерби. Сблъсъкът на сервисите продължи повече от два часа и не предложи много пробиви. Доминацията на началните удари маркира началните минути на мача, а при 4-3 в своя полза Джонсън достигна до първите брейкболи в двубоя и се възползва, за да фиксира 6:3 на свой сервис.

Иснър нанесе своя удар в 12-ия гейм на втората част. Добра се до брейкбол и открадна сета със 7-5. Решителната част вървеше с бързи геймове за сервиращите и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Джонсън го откри с минипробив и 3-0, а до края го увеличи и затвори мача със 7-3. Американецът очаква на полуфинал Жоао Соуса, който отстрани Робин Хаасе с 6:3, 6:2.

Маркос Багдатис спечели и четвъртия сблъсък в кариерата си с Иржи Весели – този път с 6:2, 6:4. Опитният кипърец сервираше прекрасно и не допусна нито един брейкбол в мача, но успя да пробие рано съперника си и в двата сета.

В последния мач игран тази сутрин Джак Сок си осигури участие в следващата фаза от надпреварата в Оукладн, след като победи Жереми Шарди с 5:7, 6:4, 6:3. Този турнир можете да следите в нашия ефир.