ГРЕШНА СТЪПКА ЗА РЕАЛ ПРЕДИ ДЕРБИТО НА МАДРИД

Петък, 05 Март 2021 10:18

Реал (Мадрид) направи грешна стъпка точно преди голямото дерби с Атлетико, като взе само точка на свой терен срещу Реал Сосиедад. Последният двубой от 25-ия кръг на Ла Лига завърши 1:1, като шампионите изравниха в края на срещата.
По-добрите възможности преди почивката бяха за домакините, като веднъж топката срещна и напречната греда, след като Лукас Васкес центрира отдясно, Горосабел едва не си отбеляза автогол, а при добавката секунди по-късно Марко Асенсио не успя да уцели вратата.
След почивката гостите от Сан Себастиан заиграха по-уверено, а в 55-ата минута след центриране отляво на Начо Монреал един от най-ниските играчи на терена – Кристиан Порту, се разписа с глава, като не остави никакъв шанс на Тибо Куртоа. Нападателят на “синьо-белите” отбеляза 7-ия си гол от началото на сезона,
а малко по-късно пак той открадна топката от крака на Начо Фернандес и центрира към Александър Исак, но на няколко метра пред вратата таранът на Реал Сосиедад не успя да засече подаването.
Шампионите все пак се спасиха от поражение. В предпоследната минута Феде Валверде изведе технично Лукас Васкес, който центрира, а влезлият като резерва Винисиус Жуниьор изравни резултата. Бразилският нападател се разписа в своя мач №100 за Реал. Равенството остава “белите” на 5 точки зад лидера Атлетико преди дербито на Мадрид тази неделя. Реал Сосиедад пък пропусна шанса да запише 4-та поредна победа и да се доближи до 4-ия в класирането Севиля.