АТЛЕТИКО (М) ПОДЧИНИ ВИЛЯРЕАЛ - 2:0 ЗА ЛИДЕРА

Понеделник, 01 Март 2021 12:26

Атлетико (Мадрид) прекъсна негативната си поредица, като спечели гостуването на Виляреал с 2:0 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. “Дюшекчиите” имаха шанс да открият в 25-ата минута – след центриране на Льомар защитникът Савич стреля с глава, вратарят Асенхо спаси, но топката се отклони в гърба на съотборника му Алфонсо Педраса и пресече голлинията. След разглеждане на ситуацията от ВАР попадението беше зачетено.
Домакините можеха да изравнят още преди почивката – след статично положение Жерард Морено стигна до топката, ударът му беше париран от Облак, като се стигна и до избиване от голлинията от страна на Саул.
Лидерът в испанското първенство узакони успеха си в първата половина на втората част. Жоао Феликс влезе като резерва на почивката и след пропуск на Луис Суарес от чиста ситуация именно португалецът отбеляза решителното второ попадение за “дюшекчиите”. Центриране на Върсалко беше отклонено от Пау Торес в краката на Феликс, който от границата на наказателното поле не остави шанс на Серхио Асенхо.
“Жълтата подводница” не спря да търси гола, но домакините направиха доста пропуски, а удар на резервата Алекс Баена се отклони в гредата. В крайна сметка Виляреал допусна втора поредна домакинска загуба. След 7-ми последователен мач без успех в Ла Лига тимът на Унай Емери отстъпи 6-ото място на Бетис. Атлетико (Мадрид) пък записа първа победа като гост на Виляреал от близо 6 години насам, с което увеличи на 5 точки аванса си пред Барселона и на 6 пред Реал (Мадрид).