ЛУИС СУАРЕС ГЕРОЙ ЗА АТЛЕТИКО ПРИ ТРУДЕН УСПЕХ НАД ЕЙБАР

Петък, 22 Януари 2021 12:12

Атлетико Мадрид записа трудна победа с 2:1 при гостуването си на Ейбар в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Домакините поведоха в резултата в 12-та минута от дузпа изпълнена от стража Марко Дмитрович. Сърбинът не трепна и преодоля Ян Облак, ставайки първият страж от 2011 година с гол в испанския шампионат. За последно вратар се бе разписвал от бялата точка в Ла Лига през 2003 година, когато Начо Гонсалес реализира за Лас Палмас срещу Атлетик Билбао. Анхел Кореа отправи опасен удар в 27-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут. Луис Суарес се възползва от много груба грешка в защитата на Ейбар и изравни резултата малко преди края на първата част. Марко Дмитрович направи страхотно спасяване в 86-ата минута, когато отрази опасен удар от границата на наказателното поле на Жоао Феликс. Две по-късно Атлетико Мадрид получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Луис Суарес, който донесе успеха на тима си. По този начин възпитаниците на Диего Симеоне увеличиха преднината си в класирането. Атлетико е лидер с 44 точки и мач по-малко от Реал Мадрид, който е втори с 37 пункта. Ейбар е петнадесети с 19 точки.

04:00
"Изкуството - тогава, сега и завинаги: Деца - таланти" - 134 еп., предаване за изкуство
01:50
Тенис: Кристина Младенович - Паула Бадоса (Open 6eme Sens - Metropole De Lyon, Лион; WTA 250 - II четвъртфинал, повторение)
04:00
Футбол: Виляреал - Атлетико /М/ (Ла Лига Сантандер, сезон 2020/2021 - повторение)