Изчерпан капацитет на канализационната мрежа е сред причините за големите наводнения в град Съединение, област Пазарджик, преди няколко дни. Това съобщи министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов в отговор на въпрос на депутатите от левицата Петър Мутафчиев и Милена Христова по време на парламентарния контрол.
Цветанов беше категоричен, че в региона няма аварирали язовири и микроязовири и изпускане на обеми, което би могло да доведе до заливане на града. Министърът увери, че екипите на „Гражданска защита" работят денонощно за отстраняване на последиците. До момента 183 къщи са отводнени от общо 500 залети от водата, след поройните валежи там преди няколко дни.
Междуведомствената комисия ще реши дали и какви обезщетения ще получат пострадалите, посочи Цветан Цветанов.
Водят се 22 досъдебни производства във връзка с финансови злоупотреби на Министерството на бедствията и авариите в миналия кабинет. Това пък стана ясно от отговор на министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов на друг въпрос, на депутата от "Атака" Калина Крумова по време на парламентарния контрол.
Осем от производствата са срещу известен извършител, а 14 - срещу неизвестен. За девет имаме оптимистична нагласа, че ще бъдат с мнение за предаване на съд на базата на експертизите, които са получени, за останалите все още се чака, каза Цветанов./ Dariknews.bg
Петък, 30 Юли 2010 14:40
Изчерпан капацитет на канализацията е сред причините за наводненията в Съединение
Прочетено 38 пъти
|
Публикувана в
България










